Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10301574



*

nr 1030 1574


Bert Håge Häverö

(1932-2014), Sverige


Tusch, Bert Håge Häverö (1932-2014), 1968, 'Nattens dumheter', 33x24


Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2016
kl 19:01:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/4 18:13:23 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Bert Håge Häverö

Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.

Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bert håge häverö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:32
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:43
  • 6382 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:04




Ladda ner broschyr